kolmapäev, 5. veebruar 2020

Margit Udam: Kuidas paistab noorsootöö kooli poolt vaadates?

Olles väga pikalt töötanud noorsootöö valdkonnas, võtsin vastu elumuutuse ja alates kevadest 2018 töötan Paide Gümnaasiumis. Tegelen koolis haldusküsimuste ja projektidega ning kooli igapäevaelu korralduslike küsimustega. Peale haridusreformi jäi Paide linna 3 põhikooli ja gümnaasiumiharidust pakub uus riigikool - Paide Gümnaasium.

Kuidas paistab noorsootöö kooli poolt vaadates? Midagi ei ole teha, aga ikkagi kuuleb väljendit tilu-lilu ehk formaalne versus mitteformaalne. Samas on näha arengut, kus akadeemiliste oskuste kõrval aina rohkem räägitakse sotsiaalsetest oskustest ehk päriselu sissetoomisest koolimajja - kuidas õpitut päriselus rakendada ja elulähedaseks muuta.

Siinkohal ongi suur roll noorsootööl: rahvusvaheline noorsootöö, kogukonnapraktika, õpilasvahetused, projektide läbiviimine, õpilasfirmad. Noortekeskused saavad siinjuures olla suurepärased partnerid. Kogukonnapraktika on hea näide, kus kool ja noortekeskus omavahel koostööd saavad teha: teooria koolis ja praktika noortekas. Hiljem toimub analüüs ja õpitut arvestatakse õppetöö osana, mille eest õpilased saavad tunnistusele kirja ühe valikkursuse. Paide Gümnaasiumis seda rakendatakse.

Rahvusvahelisi projekte saab lõimida absoluutselt kõikide õppeainetega, asi on ainult tahtmises ja fantaasias. Ühte projekti saab siduda matemaatika, liikumise, geograafia, keeled - tuleb ainult osavalt läbi mõelda ja vastava õppekavaga siduda. Samuti saab noorsootööd arvestada õppetöö osana (huviringid, noortevahetused, töö õpilasesinduses), kus osalemist arvestatakse valikainetena ja õpilased saavad tunnistusele kirja valikkursuse. Mis koostöösse puutub, siis see on inimeste põhine. Kui koolis töötavad noorsootöötaustaga inimesed, siis on teineteisemõistmine kooli ja noortekeskuse vahel kergem ja koostöö kiirem tulema. Meie kool on veel noor ja mõtteid, mida teha on palju :)

Margit Udam
Paide Gümnaasiumi korraldusjuht


2 kommentaari:

 1. Paides on veel ka Paide Täiskasvanute Keskkool, kus saavad õppida need täiskasvanud, kel haridustee pooleli on jäänud. Oleme aastaid noortekeskusega koostööd teinud, sh erinevates projektides osalenud, arvamusringe korraldanud jne. Noorsootöö on oluline ning koostöövõimalusi on palju. Tänu noorsootöötajate aktiivsele tegevusele, on paljud noored lõputunnistuseni jõudnud, sealt edasi ametit õppima.

  VastaKustuta
 2. Tere ja Tere tulemast Spotcapi ülemaailmsetesse laenuteenustesse. Minu nimi on Claudia Klein, olen laenuandja ja ka laenukonsultant.

  Kas vajate rahalist tugevdamist? kas vajate laenu erinevatel eesmärkidel? Kui vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole | spotcapglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | ja teie kontol on laen 24 tunni jooksul, kuna pakume suurepäraseid laenuteenuseid kogu maailmas.

  Pakume kõikvõimalikke laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen ja palju muud), pakume nii pika- kui ka lühiajalisi laene ning lisaks saate laenata kuni 15 miljonit eurot. Minu ettevõte aitab teil mitmesuguste laenutoodete abil saavutada mitmesuguseid eesmärke.

  Me teame, et seadusliku laenu saamine on alati olnud tohutu probleem Üksikisikute jaoks, kellel on rahalisi probleeme ja kes vajavad selle lahendamist, on paljudel inimestel kõrgete intresside tõttu nii keeruline omakapitalilaenu saada kohalikest pankadest või muudest finantseerimisasutustest. määr, ebapiisav tagatis, võla ja sissetuleku suhe, madal krediidiskoor või muud põhjused

  Enam pole ooteaegu ega stressirohkeid pangavisiite. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu ja teha tehinguid igal ajal ja igal pool, kus seda vajate

  Pakume 24-tunnist maailmatasemel laenuteenust. Päringutele / küsimustele? - Saada e-kiri aadressile | spotcapglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | & Saate vastuse hetkega.

  Teie pere, sõbrad ja kolleegid ei pea teadma, et teil on vähe raha, lihtsalt kirjutage meile ja saate laenu.

  Teie rahaline vabadus on teie kätes!

  VastaKustuta